Spoštovani,
Občina Dornava objavlja prosto delovno mesto za zaposlitev čistilke za določen čas, s skrajšanim delovnim časom. Vsi pogoji za zasedbo delovnega mesta so navedeni v prilogi.
Objava prostega delovnega mesta.doc
Vljudno vabljeni k prijavi.
Uprava RS za zaščito in reševanje je dne, 9. 10. 2023 sprejela sklep o ocenjevanju škode na kmetijskih pridelkih zaradi posledic neurij s točo in poplav.
Pozivamo vse občane, ki so utrpeli škodo na kmetijskih pridelkih, da prijavijo škodo na predpisanih obrazcih. Pri prijavi je potrebno priložiti tudi slike.
Pri prijavi škode je treba upoštevati Uredbo o metodologiji za ocenjevanje škode (Uradni list RS, št. 67/03,79/04,81/06 in 68/08).
Obrazci za prijavo škode so oškodovancem na voljo v sprejemni pisarni Občine Dornava ter na spletni strani https://www.dornava.si/ in sicer:
Vloge se lahko oddajo do petka, 10. 11. 2023 do 12. ure.
Vse dodatne informacije v zvezi z izpolnjevanjem obrazcev za prijavo škode, lahko dobite na sedežu Občine Dornava, Dornava 135A, 2252 Dornava ali na tel. št.: 02/754 01 10 ter po e-pošti: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..
Občinski redarji in občinski inšpektorji Skupne občinske uprave občin v Spodnjem Podravju v jesenskih mesecih, v obdobju pobiranja pridelkov, intenzivnejših del na obdelovalnih površinah in povečanemu številu vzdrževalnih del, pogosteje nadziramo stanje občinskih cest in državnih cest v naselju, na območju občin iz naše krajevne pristojnosti.
Večji del kmetijskih površin leži neposredno ob lokalnih ali regionalnih cestah, zato je nujno potrebno pred vključevanjem v promet na javno prometno površino, očistiti kolesa traktorjev in druge kmetijske opreme. Posamezni vozniki traktorjev in tovornjakov to ne storijo in posledično na cesto navozijo zemljo, blato ali gnoj, navoženi material pa cesto zaradi jutranje visoke vlažnosti zraka, hitro naredi spolzko in nevarno za ostale udeležence v cestnem prometu.
V 6. členu Zakona o cestah (ZCes-2) so določene prepovedi ogrožanja varne uporabe javne ceste. V prvi točki drugega odstavka 6. člena so določene prepovedi dejanj na cestnem zemljišču javne ceste (prejšnji izraz »cestni svet«), v drugi točki drugega odstavka 6. člena ZCes-2, pa so določene prepovedi onesnaženja cestišča javne ceste, ki določa:
» Na cestišču javne ceste je prepovedano:
Tretji odstavek 6. člena ZCes-2 določa, da mora voznik preden se vključi v promet na javno cesto s kolovozne poti, nekategorizirane ceste,…..odstraniti z vozila zemljo ali blato, ki bi onesnažilo vozišče.
Predpisana globa, zaradi neupoštevanja navedenih določb je 500 evrov za posameznika in 2000 evrov za pravno osebo. Pristojnost za nadzor teh določb pa imajo poleg policije tudi občinski redarji in občinski inšpektorji.
Vse občane naših občin pozivamo, da po koncu del na kmetijskih zemljiščih in preden se vključijo v promet očistijo večje kose zemlje in blata s koles.
Cilj nadzora nad stanjem cest s strani nadzornih organov nikakor ni izrekanje visokih kazni temveč poskrbeti za varnost vseh udeležencev v cestnem prometu.
V primeru, da kljub temu pride do onesnaženja vozišča javne ceste, je potrebno onesnaženje čim prej odpraviti ter poskrbeti, da je nevarni del ceste do odprave nevarnosti ustrezno označen s prometno signalizacijo, ki druge voznike opozarja na nevarnost.
Pripravil :
Robert Brkič,
vodja medobčinskega redarstva