V soboto, 26. maja smo v Razdrtem lahko videli usposabljanje Gorske reševalne službe Slovenije. Vaja reševanja je potekala ob gasilskem domu v Razdrtem in na pobočju Nanosa, obsegala pa je delo z mirujočim in delujočim helikopterjem, prav tako pa tudi izstop in vstop iz lebdečega ali prizemljenega helikopterja s ponesrečencem na zahtevnem terenu.
Gorska reševalna služba Slovenije je bila ustanovljena že leta 1912 v Kranjski gori, vzporedno z razvojem vedno bolj množičnega planinstva in gorništva pa se je večal tudi obseg njenih nalog in dela. Prav vedno večje število obiskovalce gorskega sveta in razvoj novih športnih dejavnosti predstavlja vedno nove izzive in narekuje potrebo po vrhunski usposobljenosti.
Tokratna vaja je bila namenjena področju Nanosa, kjer morajo prav tako posredovati, saj se tudi tu dogajajo nesreče in hude poškodbe. Uspešnost nudenja prve pomoči je na težko dostopnih terenih kot so hribi in gore odvisna v veliki meri prav od usposobljenosti Gorske reševalne službe, ki v Sloveniji deluje v okviru 17 postaj. Tako smo bili priče atraktivnim prikazom reševalnih akcij, potek vaje pa je spremljal tudi župan Jernej Verbič.