Otvoritev razstave jaslic v Sveti Trojici

jaslice1V nedeljo, 23.12.2018, je potekalo tradicionalno srečanje jasličarjev-razstavljavcev s slavnostno otvoritvijo in blagoslovitvijo že 8. razstave jaslic v Sveti Trojici v Slovenskih goricah. Na letošnji razstavi sodeluje 74 razstavljavcev z več kot 120 prekrasnimi jaslicami oz. eksponati, ki so zapolnile čudovito samostansko klet do zadnjega kotička. Kulturni program ob otvoritvi so v samostanski kleti popestrili pevci Mešanega pevskega zbora Sv. Jerneja iz Vojnika, plesalke Mažoretnega in twirling kluba Benedikt ter pevka Stela Tavželj. Župan Občine g. David Klobasa se je vsem razstavljavcem zahvalil za njihovo sodelovanje ter jih povabil na sodelovanje tudi v prihodnje. Samostanska klet, polna obiskovalcev in razstavljavcev, je kot vedno v času razstav dišala po sveže pečenih piškotih, čaju in kuhanem vinu. Za te dobrote so tokrat poskrbeli krajani Sp. in Zg. Verjan, ki so se več kot odlično izkazali. Čudovito razstavo si v teh prazničnih dneh ogleda vsak dan veliko število obiskovalcev, v najbolj obiskanih dneh jih je tudi preko 1000. Obiskovalci so nad razstavo resnično navdušeni, poleg tega jim je v kleti tudi prijetno toplo, zato se številni med njimi v teh prazničnih dneh zadržijo v njej dalj časa. Po ogledu jaslic, pa si številni ogledajo še mogočno Trojiško cerkev ter jaslice pred glavnim oltarjem, se sprehodijo po kraju ter obiščejo »Zimsko pravljico«, ki je po dolgih letih ponovno oživela Trojiški trg.

on 28 December 2018