Predbožični koncert in dramska uprizoritev Radehovske božičnice

cerkev01V nedeljo, 23. 12. 2018, po otvoritvi jaslic v samostanki kleti, se je v dveh terminih, in sicer ob 16.00 in 19.00 uri, v cerkvi Svete Trojice izvedel Predbožični koncert Mešanega pevskega zbora Sv. Jerneja iz Vojnika. Nastopu je sledila dramska uprizoritev Predbožične zgodbe »Radehovska božičnica«, ki jo je izvedlo Kulturno društvo Delavec iz Lenarta. V polni cerkvi so poslušalci uživali ob poslušanju predbožičnih pesmi, nekaj posebnega pa je bila uprizoritev »Radehovske božičnice«. Zgodba o obupanem siromaku, ki se ga je usmilila Marija, se je globoko dotaknila vseh obiskovalcev. Veliko jih je menilo, da sta oba nastopa predstavljala resnično pripravo na Božič oz. na njegovo pravo sporočilo. Z dolgim in močnim aplavzom ter kakšno solzo v očeh, so poslušalci nagradili odlične igralce, nastopajočim pa se je zahvalil tudi župan Občine, g. David Klobasa.

on 28 December 2018