Florjanova maša za gasilce iz Občine Sv. Trojica v slovenskih goricah

gasilci florGasilci imajo za svojega zaščitnika sv. Florjana, katerega god praznujemo 4. maja. Lik sv. Florjana gasilci postavljajo na svojih gasilskih domovih, vsako leto pa ob Florjanovem pripravijo obisk Florjanove maše. Tako so tudi gasilci, ki delujejo na področju občine Sv. Trojica v Slovenskih Goricah, v nedeljo 3. maja, pripravili obisk Florjanove maše, v cerkvi sv. Trojice daroval p. bernard Goličnik. Maše se je udeležilo okrog 80 gasilk in gasilcev iz PGD Osek, Gočova in Sv. Trojica. Organizacijo za obisk maše je letos bilo v organizaciji PGD Osek. Gasilci so se zbrali pri gasilskem domu PGD Sveta Trojica, od koder jih je v cerkev vodil poveljnik PGD Osek Stanislav Šilak. Posebnost letošnjega obiska Florjanove maše je bila udeležba Pihalne godbe Markovci pri Ptuju, ki je z igranjem gasilce spremljala v cerkev. Po končanem obisku maše so se gasilci zbrali v gasilskem domu v Oseku, kjer so jim gasilci pripravili pogostitev.

on 04 Maj 2015