Bisernoporočenca Terezija in Franc Krajnc iz Gočove

BiKrajnc36V soboto, 11. aprila, sta s svojimi najbližjimi praznovala biserno poroko 82 letna Terezija in 83 letni Franc Krajnc iz Gočove, pri Sv. Trojici v Slovenskih goricah, ki sta dolga leta živela in delala v Mariboru. Civilni in cerkveni bisernoporočni obred je potekal v cerkvi Sv. Trojice v Slovenskih Goricah. Civilnega je, ob sodelovanju Barbare Cvetko, opravil župan občine Sv. Trojica v Slovenskih Goricah, Darko Fras, ki je zakoncema izročil priložnostno darilo in bisernoporočno listino. Kot je ob pozdravu bisernoporočencev in svatov povedal, je to bila prva biserna poroka v občini, odkar deluje občina Sv. Trojica v Slovenskih Goricah. Cerkveni obred pa je ob darovani zahvalni maši, ob asistenci župnika Bernadra Goličnika, opravil upokojeni nadškof dr. Franc Kramberger, ki je ob tem med drugim dejal: »Vezalo vaju je 60 let sreče in zvestobe, ter otroka in vnuka, ki so biseri vajinega skupnega življenja«. Oba zakonca, katerima sta se rodila sinova Branko in Milan, ki sta ju obdarila z dvema vnukoma, sta si pokojnino zaslužila z zaposlitvijo v Mariboru. Franc je delal v tekstilni tovarni MTT Maribor, Terezija pa v zasebnem podjetju kot šivilja. Jesen življenja preživljata v Gočovi, kjer sta si v ženini rojstni hiši ustvarila dom.

on 11 April 2015