OBČINA ŠENTJERNEJ

www.sentjernej.si

3.4.2019

Turistično društvo Šentjernej je v soboto, 30. marca uspešno izvedlo letni občni zbor. Na občnem zboru smo potrdili plan dogodkov v letu 2019 in sicer »Kino pod zvezdami«, »Petelinovo popotovanje po občini Šentjernej« (Turistični avtorally), »Otroški živ žav« ter druge. Letos bomo aktivno sodelovali pri promociji občine z izdelavo predstavitvene zloženke, promocijskega videa in turistične stojnice. Kot glavni problem našega društva smo izpostavili nezadostno članstvo, zato je naš prvi cilj pridobiti nove člane, ki bi želeli sodelovati pri organizaciji dogodkov in s tem pomagali pri družbenemu življenju (dogajanju) v občini. Vabljeni, da se nam pridružite!

V soboto, 6. aprila od 11. ure dalje bo v Orehovici, nad gradom Gracarjev turn, potekal dogodek z naslovom »Zadnji polet Megijinih hlačk« pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike Boruta Pahorja. Na dogodku bo prisotna tudi ekipa Turističnega društva Šentjernej s stojnico, na kateri vam bomo predstavili delovanje društva, letošnje dogodke ter vas popeljali skozi turistične zanimivosti občine Šentjernej. Za vas bomo na voljo za vprašanja, prav tako bo možna tudi včlanitev v društvo. Vljudno vabljeni!

21.1.2019

Največji vseslovenski sejem izobraževanja in poklicev Informativa bo 25. in 26. januarja 2019 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani že enajstič na enem mestu predstavil celovito paleto izobraževanj – od srednješolskih vse do dodiplomskih in podiplomskih programov, številne poklice, informacije o štipendijah, ponujal pa bo tudi več kot 100 mest v okviru projekta Moja prva zaposlitev. V okviru dogodka bo organizator skupaj z Društvo Duh časa podaril 150 računalnikov za šolajoče, ki si nakupa računalnika ne morejo privoščiti, istočasno kot Informativa pa bo potekal tudi dogodek za prostočasne aktivnosti mladih Arena mladih.

Preberi več

Seminar za turistične ponudnike: Airbnb – legalizacija in poslovanje

Kdaj in kje

Kdaj: 20. 2. 2018 ob 16. uri

Kje: Podjetniški inkubator Podbreznik

Vsebina delavnice

Legalizacija Airbnb

Kdo je lahko sobodajalec? Kako in kje urejamo sobodajalsko dejavnost? Dovoljenja, ki jih je potrebno pridobiti pred opravljanjem dejavnosti Ureditev nastanitve v skaldu s Pravilnikom o kategorizaciji nastanitvenih obratov Vpis v register nastanitvenih obratov Vodenje evidence gostov Dnevno poročanje na eTurizem Turistična taksa (kdaj, koliko in komu jo odvesti) Davčna obveznost pri poslovanju s tujino Plačilo prispevkov za socialno varnost Izdajanje računov Davčna obveznost sobodajalca

Preberi več

Vabljeni na Seminar: Osebno o osebnih  financah, ki bo potekal v četrtek, 25. 1. 2018, ob 15.00    v Podjetniškem inkubatorju Podbreznik.
Namen seminarja  je izboljšati  znanje posameznikov o osebnih financah in  predstaviti kako     prepoznati dobre produkte ter se hkrati izogniti pastem slabih naložb.

Prijava in podrobnosti

Jernejevonovi