Župan občine Kočevje dr. Vladimir Prebilič je v Turističnem kompleksu Jezero sprejel letošnjo generacijo odličnjakov in odličnjakinj. Vsa leta osnovne šole je z odličnim uspehom zaključilo 24 otrok iz Kočevja, gimnazijo oziroma srednjo šolo v Kočevju pa 12. Na sprejem župana sta se odzvala tudi dva dijaka, ki sta se šolala izven občine Kočevje.

Vsi odličnjaki in odličnjakinje so iz rok župana prejeli spominsko plaketo »županovo petico«, ki jih bo spominjala na njihov dosežen uspeh. Le malokomu namreč uspe doseči odličen uspeh prav v vseh letih šolanja. Osnovno šolo je na primer letos v Kočevju zaključevalo 128 otrok, Gimnazijo in srednjo šolo Kočevje pa 88. V svojem nagovoru je župan mlade opomnil na pomen izobrazbe in nenehnega učenja ter kako univerzalno je lahko pridobljeno znanje, če ga le znamo izkoristiti. Zaželel jim je lepe počitnice, predvsem pa veliko uspehov v prihodnje.

Foto: Gorazd Svete, Foto S

Osnova šola: